Projekty


V tejto sekcií nájdete niektoré zdokumentované projekty vytvorené členmi Gaming Keepu v priebehu jeho fungovania. Ak máte nejaký nápad, neváhajte a dajte nám vedieť. Tiež oceníme akúkoľvek spätnú väzbu, slová uznania i návrhy na zlepšenie.

PSI: paranormal scientific investigations

Projekt PSI začal už v dávnych dobách roku 2011, keď Ivan vytvoril RPG systém pre hranie mysterióznych detekívnych RPG inšpirovaných seriálmi Akty X a Factor Psi. Po vyčerpaní z komplexnej kampane hranej v Brne a Galante sa o rok neskôr druhá kampaň niesla v znamení rúhania a lenivosti. Preto sa zachovalo iba minimum zápisov.

Aktuálne sme spustili tretiu kampaň, tentokrát inšpirovanú mýtom H.P.Lovecrafta a seriálom True detective. Ak vás zaujíma o tejto kampani viac, pozrite sa na podstránku venovanú tejto hre.

Diera v systéme Cronus

Na prelome rokov 2014/15 sa nám v Gaming Keepe podarilo odohrať krásnu kampaň v hre Warhammer 40.000. Kampaň sa odohrávala v systéme Cronus, v ktorom sa znenazdania otvorila trhlina v matériu. To sa nedalo prehliadnuť a do systému sa vydali narýchlo sformované aliancie nečakaných spojencov. Kampaň postupne gradovala a malé prieskumné misie sa postupne premenili na obrovské apokalyptické bitky. Nakoniec však všetko dopadlo dobre a Impérium a galaxia to ustáli. Horšie na tom už bol systém Cronos, ktorý ostal zdevastovaný rojom tyranidov, ktorí sa vymkli kontrole svojich necronských pánov. Ak si chcete kampaň tiež vyskúšat, už onedlho tu nájdete všetky potrebné materiály.

Pointless System

Greedove prvé RPG vás zavedia do ďalekej budúcnosti roku 1992. Samozrejme jedná sa o alternatívnu realitu. Veľmi alternatívnu. Vaša postava môže byť Android, vesmírny jašter, Pterodaktyl alebo trebárs Kozmoop. Vydajte sa na cestu retro vesmírom, navštívte jednu zo siedmych planét alebo osamelý bar na Cerese. Možnosti sú nekonečné. Konečná je iba zásoba majonézy.

Aréna smrti a kill teamy

Aréna smrti a Kill teams sú najmenšie turnajové formáty v warhammeri 40.000. Sú rýchle, osobné a armáda sa dá postaviť rýchlo a lacno. Aj preto sa oba formáty uchytili a dočkali mnohých iterácií.

Tri svety

Na tohtoročnú RPG kuchyňu sme pripravili hack&slash wargame Tri Svety. V tomto RPG sa dostanete do úlohy troch hrdinov, ktorých svet je v troskách a pomôcť im musia ostatní. Podarí sa vám zabrániť temnému plánu upírskych lordov?

Upozorňujeme, že tento projekt je iba Beta verzia a obsahuje strašné chyby :)

Underhive peacemaker Patrol

Blog obsahujúci príbehy generované naratívnou kampaňou v hre Necromunda. Hlavnými postavami sú enforceri, policajné zložky bojujúce v podúlií s organizovanými gangami, ale aj mutantami, heretikmi a zradcami impéria. Viac o nich nájdete na Blogu.

Ak máte záujem o naše novinky a články, prihláste sa do nášho odberu